| David_2599 a întrebat:

Ce este fimoza, cum o poti obtine, cum poti scapa de ea, cum te poti feri de ea?
Va rog, nu va bateti joc!

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Fimoza este o boala a penisului. Pielea care inveleste capul penisului este prea stramta si nu permite decalotarea. Se trateaza prin interventie chirurgicala (taierea preputului)

1 răspuns:
| Meteora a răspuns:

Poti citi mai multe articole pe internet despre fimoza. Dar ca sa stai linistit, un studiu a aratat ca doar 1-2 % din populatia masculina a Globului sufera de fimoza. Deci nu cred ca te afli printre acestia.