| RrreeallTtiiMee a întrebat:

Ce este iubirea? Definitia?

Răspuns Câştigător
| BoGdY13 a răspuns:

Iubirea nu o pot descrie in cuvinte este acel simt ca cineva te iubeste si tu pe pers iubyta definitia nu are asa ceva findca dragostea nu are leak dragostea este de orice varsta dragostea face o pers sa o placa si mai mult si mai mult pe pers iubyta dragostea este un lucru valoros de care nu trebuie sa il pierzi si sa-l uiti dragostea este cea mai frumoasa parte din viata omului toata aceasta vb ce am spus eu este pers pe care o iubesc ffoarte mult si pe langa dragoste mai e si cuvintele sentimentale ale lor Te iubesc! si te voi iubi mereu. Sper ca nu vei pleca de langa mine!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ceva frumos care omul are parte doar odata in viata, daca o scapa mai da si de alte ocazii numai ca nu vor fi asa bune ca iubirea adevarata. Si in plus e ceva destul de complicat gandeste-te ca e aur negru (petrol) asa e si dragostea. Asa cum se platesc milioane de bani pe petrol asa si cu dragostea multe probleme iti da si dezamagiri.

| AG a răspuns:

Daca vrei o definitie de dex ar fi ceva de genul: sentiment puternic fata de o anumita persoana.
Daca e sa o luam. logichee hee eu nu cred ca poti da o definitie generala. Pentru ca pentru fiecare om, iubirea inseamna altceva. Iar atunci cand o ...definesti, eu sunt de parere ca atunci nu iubesti cu adevarat.

| LoL a răspuns:

Iubirea-e acel sentiment pe care nu il poti descrie in cuvinte...e ceva ce te face sa te simti in Rai este dovada ca intr-adevar o anumita persoana e ffff importanta pentru tine in viata ta si cu care iti poti construi viata

| Rustin a răspuns:

Iubirea este partea sentimentala care defineste dragoste, sex si mai mult sex

| Puf a răspuns:

Iubirea este îndelung răbdătoare, iubirea este binevoitoare, nu este invidioasă, iubirea nu se laudă, nu se mândreşte. Ea nu se poartă necuviincios, nu caută ale sale, nu se mânie, nu ţine cont de rău. Nu se bucură de nedreptate, ci se bucură de adevăr. Toate le suportă, toate le crede, toate le speră, toate le îndură. Iubirea nu încetează niciodată

| Lυα a răspuns:

Iubire - Sentiment de afecțiune față de o persoană de sex opus; dragoste; amor; Atașament sufletesc (simpatie, prietenie, afecțiune) puternic față de cineva sau ceva.

- Definitia din dictionar. dar in realitate este ceva ce nu poti sa descrii in cuvinte. happy

| TeUrSsCsYtEiUbEsC a răspuns:

Iubirea nu are nikio o definitie

♥este un sentiment reciproc sau poate ca nu
dar ea nu are nici o definitie ♥

| PsychSţev a răspuns:

O tâmpenie -_-"

| Cariina21 a răspuns:

IUBÍRE, iubiri, s. f. Faptul de a (se) iubi; sentiment de dragoste pentru o persoană de sex opus; relații de dragoste; amor, iubit1. ♦ Sentiment de afecțiune (și admirație) pentru cineva sau ceva. – V. iubi.
IUBÍRE ~i f. 1) v. A IUBI și A SE IUBI. 2) Sentiment de afecțiune față de o persoană de sex opus; dragoste; amor. 3) Atașament sufletesc (simpatie, prietenie, afecțiune) puternic față de cineva sau ceva. /v. a iubi
funda?big grin:X