| Celestina860 a întrebat:

Ce este profilul de filologie?

Răspuns Câştigător
| xNuiiDeTiinex a răspuns:

La filologie sunt si eu. La filologie faci:
romana
engleza
franceza sau spaniola/italiana/germana/rusa,
istorie
geografie
muzica(clasa a9a si a10a cred)
desen(clasa a9a si a10a cred)
biologie(clasa a9a si a10a)
chimie(clasa a9a si a10a)
fizica(clasa a9a si a a10a)
matematica(clasa a9a si a10a)
TIC(acea informatica bazata pe studierea programelor de Windows)
sport
logica(clasa a9a)
psihologie(clasa a10a)
economie(clasa a11a)
folosofie(clasa a12a)
educatie antreprenoriala(clasa a10a)-inveti sa faci bussiness
latina
si nu "pierzi 4 ani din viata ta" asa cum spune Maduux. oh go on la acest profil faci mai mult limbi straine (engleza, franceza..si din a10-a alegi intre engleza si spaniola). Si mate faci doar 2 ore pe saptamana, iar din a11-a nu mai faci deloc. si nici nu dai bac la mate. teza dai doar la engleza (sau franceza), romana, latina (e usoara) si geografie (sau istorie, tu alegi). Dupa ce termini liceul poti sa dai la drept. poti sa te faci translator, sau poti sa te faci profesoara de limbi straine. sper ca te'am ajutat.:3 fundita? puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| Maduux a răspuns:

Un profil unde nu faci mai nimic... pierzi 4 ani din viata ta pe baza carora vei regreta mai tarziu cand nu-ti vei gasi un job

| Dragutzica2002 a răspuns:

Profilul de fililogie este profilul care nu se bazeaza mai deloc pe matematica ci. Ai degraba pe romana/ istorie si limbi straine