| LostInDreams a întrebat:

Ce exercitii imi sugerati sa fac daca vreau sa subtiez coapsele si talia intr-o saptamana -2? Sa fie eficiente, nu am mult timp si trebuie sa arat bine.Nu cred ca alergatul este suficient. Funda daca ma ajutati

Răspuns Câştigător
| didu_5680 a răspuns:

Rabdarea e cheia succesului;) Nu stiu daca vei reusi sa slabesti repede si facand doar sport... iata cateva tipuri de exercitii pentru toate partile corpului ( http://www.sanatateata.com/frumusete/exercitii.htm ) sper sa te ajute.Alte sfaturi:alearga in fiecare dimineata, creaza-ti un program de alimentatie personal (mananca la ore fixe, de 5 ori pe zi - mesele principale si 2 gustari care vor cuprinde cate un fruct), ultima masa sa fie la cel mult ora 18:00 (astfel mancarea va fi digerata pana la ora de culcare (cand metabolismul tau incetineste functiile), la fiecare masa include legume, carnea pe care o consumi sa fie usoara (pui sau peste) si sa fie pregatita pe gratar sau pe hartie de copt fara ulei, la cuptor. Evita pe cat posibil zaharul, sarea in exces (deoarece retine apa in organism), bauturile carbogazoase si elimina din planul tau de alimentatie mancarea gatita, sosurile, prajelile...
La mine da roade, alerg in fiecare dimineata, si tin cont de sfaturile de mai sus.La micul dejun mananc doar cereale Fitness cu lapte, la pranz piept de pui pe gratar si legume (ardei gras, rosie, castravete, morcov), mananc si cate o feliuta de branza cateodata... iar la cina peste la cuptor (pe hartie de copt) sau un iaurt cu putine grasimi (Danone de baut cu 1, 7% grasime;) ).
Ieri mi-am cumparat de la plafar Gel Anticelulitic SUPLIFORM (10 lei), am auzit mai multe persoane care l-au incercat, si au fost multumite. L-am folosit doar o data, astazi e a doua oara, fac mai intai dus ca sa imi deschid porii si apoi imi masez zonele cu probleme, pana cand este absorbit in piele. Sper ca ti-am fost de folos, si nu uita:vei reusi doar daca ai rabdare si nu te dai batuta! :x