| lullaby57657 a întrebat:

Ce faceti cand a-ti cazut? Ma refer ca toatea lumea se intoarce impotriva voastra, nu mai vorbiti cu persoana care o iubiti, nu mai aveti note bune la scoala, nu mai vorbiti cu nimeni etc. Ce sa fac daca trec printr-o perioada grea? Multumesc!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Gandeste pozitiv, ai incredere in tine si o sa vina si perioade mai bune...

| neutrino a răspuns:

Te uiti mult timp in oglinda, te analizezi fizic si spiritual si tragi concluziile necesare. Apoi, te speli cu apa rece si pornesti la un nou drum in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand trebuie sa realizezi ca e ceva temporar. Toata lumea are perioade proaste. Incearca sa gandesti optimist si sa incerci sa redresezi situatia.

| baddgirl a răspuns:

Buna
In astfel de situatii trebuie sa gasesti o cale de a te descarca sufleteste.Eu cand sunt suparata, desenez, pictez, scult muzica si plang.La mine problema e ca si cand sunt ok nu am prieteni cu care sa vorbesc, pentru ca toti "prietenii" pe care i'am avut, doar s-au folosit de mine.
In acele momente simti ca viata ta nu mai are rost, ca daca mori nimeni nu-ti v-a simti lipsa, dar totul este trecator.Stiu ca este greu sa fi optimist in astfel de momente, dar optimismul este singurul care te poate scoate din toata situatia asta.Gandeste-te ca v-a rasari soarele si pe strada ta, si ca toate astea v-or fi de domeniul trecutului.Este greu, dar nu imposibil.Ai grija de tine :*

| lullaby57657 explică (pentru baddgirl):

Multumesc mult! O sa am! :*