| simonafrumoasa a întrebat:

Ce faci cand nu mai suporti, cand pur si simplu ti se "taie" de tot?
Simt ca toate merg prost si ca numai pot deloc in ultima vreme.
Ma uit in oglinda :sunt urata, grasa, oribila. Cu prietenii nu ma mai inteleg. Stau cu persoane cu care nu-mi place si urasc asta. Ma enerveaza toata lumea. Si cu chestia aia care se numeste "iubire" - OUT, cel mai rau la acest capitol. Ma simt oribil ce sa fac? Voi ce faceti in momentele astea?

3 răspunsuri:
| D0ntSt0pToMeBro a răspuns:

Astept pana trec.

| capsunicamar a răspuns:

Hey, nu te mai ingrijorawinking Viata este foarte frumoasa, si ca orice lucru frumos are incercarile ei - ne-am cam plictisi daca totul ar fi perfect, nu?! Toata lumea are perioade din-acestea, poate ti s-a intamplat ceva ce ti-a pus moralul la pamant, dar asta nu este o problema! Tu poti controloa atitudinea chiar daca pare imposibil, nu mai pune la suflet pe altii, uita-te in oglinda si spune-ti; " Da, eu, eu sunt acea frumoasa care se vede in oglinda, eu sunt plina de viata si cea care domina, cui ii pasa de restul?!

E doar un moment din viata, care trece, trebuie sa il infrunti, sa te lupti cu el! Toate aceste stari pot fi accentuate si de lipsa de vitamine, dar oricum gandeste pozitiv - dupa o chcestie naspa vine una buna! Peste putin timp iti vei da seama ce faina e viata si ce bine iti merge, sunt sigura!

Tine-te tare, invingatoareo!winking

| DianaDya00 a răspuns:

Nimeni nu perfect! Esti frumoasa asa cum esti, asa te-a dat Dumnezeu si trebuie sa accepti, de ce zici asta? Nimeni nu e urat, omul a fost creeat dupa chipul lui Dumnezeu, Dumnezeu nu e urat (daca intelegi ce zic).Ai mai multa încredere in tine si vei reusi sa treci peste toate! Nu te lasa influentata de oamenii din jur,, care sunt perfecti'' (e in ghilimele, deci nu sunt.E sarcasm). Multi te stiu dar puţini te cunosc.Fii tupeista.Lupta pana la capat.Tie nu trebuie sa iti pase decat de tine.Aia care sunt tupeisti, au incredere in sine, lupta pana la capat, se lupta cu sine insusi, le pasa numai de ei-aia castiga in totdeauna, fiindca nu le pasa.Asa e viata, cu bune si rele trebuie sa mergi inainte ca inapoi nu se mai poate.Si in legatura cu iubirea, ai dreptate.La vremea asta nimeni nu mai iubeste adevarat, doar amanti si amante, doar minciuni si obtinerea unui lucru dorit.Am si eu momente de astea in care simt ca nu mai am de ce trai, dar trec peste, viata e frumoasa.Bafta! :*