| alin9669 a întrebat:

Ce facultate din Bucuresti imi recomandati pentru programare? dar ceva cara sa nu fie foarte, foarte greu cu multa matematica, fizica...(nu la automatica/cibernetica)

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai doua variante, Automatica si Calculatoare de la Politehnica sau Informatica de la Universitate.

In ambele cazuri nu ai cum sa scapi de matematica serioasa

| alin9669 explică (pentru suntserios):

Dar cea de la universitate merita?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatea, fie ea ca e la politehnica sau la universitate nu iti baga cunostintele in cap, doar iti da niste directii de studiu... depinde doar de tine daca merita sau nu sa faci facultatea x sau y