| FaraNume1245 a întrebat:

Ce facultate pot urma dupa ce termin liceu de mate-info?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La orice facultate. Conditia sine qua non este sa fii admis.

| corbulalbrosu a răspuns:

Poti opta pentru a fi admis la cursurile oricarei facultati pe baza unui examen de admitere in cazul facultatilor serioase sau la cele particulare mai nou chiar si fara bacalaureat. Bani sa ai.Cat mai multi, nu conteaza restul.

| mihai69 a răspuns:

Oricare vrei tu; de preferat una tehnică.

| alex9911896 a răspuns:

Dacă Dacă termini mate information, nu e neapărat sa mergi mai departe pe aceeași categorie, adică, poți mergi la ce facultate vrei doar sa intri.

| QnRavena a răspuns:

Universitatea Politehnica Bucuresti, funda?

| S3nZZoR a răspuns:

Cel mai mare avantaj la profilul de mate-info e urmatorul:
cu profilul mate-info te poti duce la orice facultate vrei tu, iar daca iei bacul cu minin8 ai mari sanse sa intri la stat.
Ca sa fiu mai explicit daca intri la o facultate de stat, stai pe mocca si eventual platesti doar caminul, nu trebuie sa platesti acea taxa anuala de nu stiu cate milioane de leia
Sper ca te-am ajutat big grin