| BogdanDavidZ a întrebat:

Ce facultate poti sa urmezi cu profilul mecanica sau electro mecanica? din cate am inteles nu conteaza la ce profil ai fost cu ce faultate vrei sa urmezi? E adevarat?

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Da, frate, numai ca vezi, laase se da proba de limba romana.+media de bac. trebuie sa fi pregatit, daca esti, e ok.
daca vrei sa te inscrii la o fac. unde nu se da admitere o sa ai o mica problema la "iesire" -nu prea iti gasesti de munca.
alta intrebare?

2 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Poti merge lejer pe inginerie electrica deci politehnica si faptul ca ai mai invatat cate ceva o sa-ti fie de ajutor.
daca vrei alt profil este ok poti schimba lejer.
Daca vrei automatizari dai examen matematica M1 si fizica deci trebuie sa fi pregatit tinand cont ca tu vi de pe profil tehnologic - dar nu e imposibil.

| BogdanDavidZ explică (pentru Ara997):

Eu intreb daca pot urma si alta facultate in afara de polithenica?
Pentru ca daca intru la mecanica cu nota mica nu pot merge la alt profil
Dar intrebarea mea este daca pot merge la ce facultate vreau daca am fost la liceu la mecanica

| Ara997 a răspuns (pentru BogdanDavidZ):

Da, frate, numai ca vezi, laase se da proba de limba romana.+media de bac. trebuie sa fi pregatit, daca esti, e ok.
daca vrei sa te inscrii la o fac. unde nu se da admitere o sa ai o mica problema la "iesire" -nu prea iti gasesti de munca.
alta intrebare?