| irina_5692 a întrebat:

Sunt la profilul tehnic. Specializare mecanica! La ce anume as putea da? Ce alegeri ai in ceea ce priveste facultatea si munca? Ce anume poti iesi daca urmezi acest profil? Acord funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| paulika91 a răspuns:

Buna,

Facultatea de Constructii de Masini,Facultatea de Mecanica sau Facultatea de Stiinta si Ingineria Materialelor. Poti sa iesi inginer,sau constructor de masini, adica o sa te ocupi cu proiectarea echipamentelor de transfer, cu proiectarea sistemelor.Aceste meserii sunt la mare cautare, deoarece foarte putina lume alege mecanica, deci e o meserie de viitor.Eu sunt la Stiinte Economice, dar aici in tara nu cred ca voi gasi de munca...

1 răspuns:
| Corina a răspuns:

Poti sa te inscrii la Politehnica, la TCM (Tehnologia Constructiilor de Masini).