| Nechifor_Ralu_1994 a întrebat:

Ce facultate sa urmez? Sunt la un liceu tehnic in clasa a XII-a Iasi, iar momentan ma pregatesc la biologie pentru bac si in speranta ca voi reusi la medicina, totusi nu sunt hotarata. Dintotdeauna mi-a placut matematica si am avut si profesori pe masura, dar nu-mi place fizica.Mam gandit la medicina pentru ca mi-ar placea sa ajut oamenii...Astept sugestii si sfaturi va multumesc.

2 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Buna! ai putea urma, s pre exemplu, facultatea de matematica daca iti place matematica sau de informatica daca iti place si informatica. medicina ar fi foarte buna daca ai reusi. daca tot inveti biologie si iti mai si place, ai putea alege facultatea de sau, pentru ca iti place matematica, inscrie-te la stiinte economice. Oricum, la niciuna din facultatile pe care le-am mentionat nu ai nevoie de fizica, asa ca ai putea lua in calcul toate aceste optiuni. Succes!

| Ioana2012J a răspuns:

Hei, mai vrei la Iaşi?big grin