| LoReDaNa a întrebat:

Ce facultate trebuie sa urmez pentru meseria de medic terapeut? Si pe ce materii trebuie sa ma bazez?

1 răspuns:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Nu stiu exact la ce meserie de terapeut te referi.Cel mai aproape de ce vrei tu (daca inteleg eu bine ce anume vrei tu) e specializarea de specialist in gimnastica medicala,de refacere etc si asta se face la facultatea de sport, sau daca vrei sa fi maseuza sau kinetoterapeut dar fiind fata tanara, avand unele dorinte si lucruri care vrei sa ti le cumperi, si bani multi, ma indoiesc ca vrei sa stai cu cei mai in varsta sau cei care au fost operati sau au unele probleme si sa faci gimnastica de recuperare cu ei...