| dragutza a întrebat:

Ce fel de fete ii plac unei baiat rocker?

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Nu exista un tipar in care trebuie sa se inscrie; baietii nu sunt toti la fel (nici chiar rock-erii). Ar fi posibil sa accepte foarte usor o fata care are aceleasi gusturi in materie de muzica, simpatica, blonda. La fel de posibil este sa o respinga si sa aiba alte gusturi. In general, nu este vorba numai de aspect si restul lucrurilor, ci de chimia dintre cei doi.

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Rockerii vor fete care stiu ce vor de la viata. Nu le plac fetele care sa spuna : Nu fac asta ca daca mi se rupe o unghie. De obicei rockerii vor egalitate intre sexe. Nu domina cavalerismul dar nici nu te vor pune sa fii sluga lor. De obicei cum a subliniat si @Marina lor nu le plac fetele sclifosite. Vor o fata care sa aiba ceva planuri de viitor, sa aiba o pasiune ceva. Nu se implica in relatii fara sens. Iti spun in fata : vreau sex de la tine sau vreau sex dar si mai mult de atat. Sunt genul de oameni sinceri si deschisi. Ce-i in gusa si-n capusa. Daca ii esti simpatica iti arata asta. Dar nu te astepta de acum sa iti vina cu mii de gesturi romantice si cavalerisme ca nu e genul. Te va accepta si atat. Daca ii displaci iti va spune din prima ca nu ii plac figurile tale, ca esti superficiala si increzuta. De obicei rockerii prefera fetele care spun ce gandesc. Si prefera fetele lipsite de inhibitii. Nicidecum sa nu fie cineva care sa se lege de viata lor. Sa incerce o persoana sa le spuna sa nu mai faca un lucru si va primi o replica gen : Ce te f... grija?

mira
| mira a răspuns:

Ii plac acelea care i se lipesc de suflet. Dragostea este un mister.Nu trebuie sa-i cauti o logica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca tot una in genul asta.Nu-mi imaginez un rocker cu o fata gen pitipoanca sau sclifosita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce a spus bacemi este adevarat, pana la ultimul amanunt. eu mi-am petrecut adolescenta alaturi de un grup de rockeri si am avut noroc zic eu, pentru ca intr-adevar am fost acceptata pentru ceea ce eram eu. stiam ca daca sunt in preajma lor ma plac si nu era nevoie sa imi pun altfel de intrebari.
intr-adevar, daca esti sclifosita nu ai nici o sansa sa te integrezi. erau cateva fete care se perindau prin jurul lor numai pentru a le atrage atentia si erau expediate intr-un mod destul de sarcastic. In principiu erau destul de blanzi si pasnici, dar nu suportau fatarnicia.
Mie chiar mi-a prins bine experienta esta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unei baiat sau fata