| anonim_4396 a întrebat:

Ce importanta are muzica in prieteniile adolescentilor thinkingconfused?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa fii prieten cu cineva, trebuie sa aveti lucruri in comun. Muzica poate fi unul dintre ele. Stiu din experienta ca te poti imprieteni cu o persoana pentru simplul fapt ca va place aceeasi muzica. Am o prietena cu care petreceam o gramada de timp transferand melodii pe telefon si ascultand muzica la aceeasi pereche de casti, asta ne-a apropiat.

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Importanța muzicii în prieteniile adolescenților, este cam de 50%. Poți fi prieten cu cineva care nu ascultă același gen de muzică ca tine, însă te înțelegi grozav cu el.
Dar, mai sunt şi persoane anormale care te judecă pentru că asculți un alt gen de muzică, diferit de al lor.
Până la urmă tu îţi alegi prietenii!
Muzica, nu contează chiar atât de mult încât să te despartă de o anumită persoană.
Părerea mea!

| radupopa a răspuns:

Este destul de importanta, insa nu mai prea conteaza la momentul asta.

| ancuta15 a răspuns:

In prietenia adolescentilor muzica nu are o importanta foarte mare, insa atunci cind te simti prost apelezi la ea, dar conteaza foarte mult si genul muzicii.