| asdgfd a întrebat:

Ce inseamna atunci cand iti visezi mama ca moare?

7 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nimic.E doar un vis, coșmar de fapt.
Nu trebuie să crezi în orice mit prostesc.

| Daia14 a răspuns:

Sanatatee! Si eu am visat chesti de genu. tongue

| Puffulets a răspuns:

Inseamna ca i-a murit moartea... asa se zice.Nu se intampla nimicbig grin

| IgoToHellForThis a răspuns:

Ca mama ta moare in vis.

| asdgfd explică (pentru IgoToHellForThis):

Wow inteligent raspuns.
nu stiam..iti multumesclaughing

| true10 a răspuns:

Eu stiu ca daca visezi pe cineva ca moare inseamna ca acea persoana va avea viata lunga.
dar am gasit undeva cum ca daca visezi despre moartea unei fiinte dragi sau a unei persoane cunoscute, ti se sugereaza ca iti lipseste o anumita calitate sau trasatura intruchipata de persoana visata. Ar trebui, in acest caz, sa te intrebi ce anume face special acel om sau ce apreciezi in mod deosebit la el.

Intr-o interpretare asemanatoare, un astfel de vis indica ca o trasatura particulara simbolizata de persoana respectiva nu te mai caracterizeaza sau nu mai face parte din viata ta. Astfel, daca visezi moartea parintilor tai, ti se sugereaza ca treci printr-o transformare importanta in viata reala, datorata faptului ca relatia ta cu parintii a ajuns intr-o noua etapa.
Intr-un alt exemplu, daca visezi cum iti moare mama, acest lucru poate semnifica "moartea" laturii materne din sufletul tau. Poate ca ar trebui sa ai mai multa grija de copiii tai sau poate simti ca ai prefera sa primesti o mai mare atentie "materna" in loc de a fi "ucis" in mod simbolic, prin ranirea egoului tau sau prin neglijarea fiintei tale.

| FoorMusiicOne a răspuns:

Uite paii. mie mi-au spus bunici ca atunci cand visezi pe cineva ca oare inseamna ca ii moare moarte adica mai ar mult de trait mama taa!

Funda? happy