| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna blow in engleza? Dati si un exemplu de propozitie va rog happy

6 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu ma tenta ca iti fac o propozitie de o sterge adminul. laughing

| Carmen100 a răspuns (pentru William):

Poti sa trimiti pe privat daca vrei, doar sa inteleg happy

| William a răspuns (pentru Carmen100):

To blow inseamna a sufla dar daca adaugi la sfarsit cuvinte ca job sau me iese altceva.
To blow- a sufla
To blow something up- a arunca ceva in aer (o masina de ex)
It's going to blow (se referala o bomba)- O sa explodeze (adaptat as traduce: fugiti ba ca bubuie).
Blow job- sex oral
Blow me- sa ma sugi
The wind blows- bate vantu
Gasesti aici o gramada http://www.thefreedictionary.com/blow+%28one%27s%29+mind

| iCappy a răspuns:

Blow=lovitura

EX: I blow the child=Eu am lovit un copil.
Funda?

| Carmen100 a răspuns (pentru iCappy):

Si "blow your mind" ce inseamna?

| iCappy a răspuns:

N-are sens sa stearga adminul contul, deoarece nu se stie daca ii trebuie pentru scoala.