| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cand i visezi pe D-zeu si pe Iisus pe cer, si pe urma vezi draci? funda!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi ce spune dicționarul de vise de pe www.elystar.ro
Pa, pa.

| ovidius a răspuns:

Visele NU au neapărat o semnificaţie aparte. Există nişte "unii" care au scris dicţionare de vise. Dar nu înseamnă că trebuie să îi şi credem.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Cel mai probabil te simti vinovata de ceva sau ai citit prea multe chestii religioase in ultima vreme. Subconstientul e sensibil la stimuli constanti.

| Axys a răspuns:

Hmm sal mergi la biserica si roaga-te
inainte de culcare fa-ti rugaciunea
oricum visele sunt vise
de noapte
create de sub constieul nostru dat pentru sufletul tau e indicat sa mergi al biserica sadserios

| Axys a răspuns:

Pentru ca de nimic n-are nevoie sufletul tau decat de dumnezeu atata

| Fridăm a răspuns:

Nu inseamna nimic. Nu cauta o explicatie a viselor, fiindca o faci degeaba. Sa-ti dau un exemplu: am visat ceva care semnifica sanatate si noroc, dupa spusele celor care le interpreteaza. La vreo doua zile dupa vis, am racit. Visele sunt doar vise si nu trebuie sa te stresezi ca vei pati ceva daca visezi nu stiu ce. Bafta!