| xxxxxxrasfatzataxxxxxx a întrebat:

Ce inseamna cand visezi chipul lui Iisus?

16 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Tu de unde sti cum arată Isus o.O?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un semn!

| xxxxxxrasfatzataxxxxxx explică (pentru anonim_4396):

Ce semn?

| xxxxxxrasfatzataxxxxxx explică (pentru anonim_4396):

Ce semn?

| anonim_4396 a răspuns (pentru xxxxxxrasfatzataxxxxxx):

Nu stiu!
Poate sa te schimbi, sau sa nu uiti de el.
Crezi in Dumnezeu?

| xxxxxxrasfatzataxxxxxx explică (pentru anonim_4396):

Da cred...

| anonim_4396 a răspuns (pentru xxxxxxrasfatzataxxxxxx):

Pai este ceva de bine, daca crezi si te mai si duci la biserica.

| xxxxxxrasfatzataxxxxxx explică (pentru anonim_4396):

Nu prea ma duc la biserica...dar ma rog si cred in el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xxxxxxrasfatzataxxxxxx):

Ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă că ar trebui să renunţi la droguri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai este un semn du-te si tu la biserica. Acest vis inseaman o binecuvantare si un mare bine

| Katczinsky a răspuns:

Sa te invat putina religie. happy Nu sunt rautacios daca asta e prima ta impresie. Nici tu nici eu nu suntem vrednici sa-L vedem pe Iisus in viata asta. Astfel ca, daca se va intampla vreodata sa-ti apara Iisus in fata, sa stii ca nu este El. E diavolul. Asa e si cu visele; Iisus nu comunica prin vise astazi. S-a intamplat mai demult, dar acuma nu mai e nevoie.

Oricum, ieea e sa nu te iei dupa vise si sa crezi ca esti vreun ales al lui Dumnezeu. Asta vrea diavolul; sa cazi in pacatul in care a cazut si el. Adica? Mandria. Fii fericita ca vrea sa te distraga de la calea ta dreapta. De asta vine diavolul. Sa te distraga. Asa e si cu greutatile in viata; le primesti ca niste teste. Nu apar pentru ca Dumnezeu nu te iubeste, ci din potriva. Pentru ca te iubeste. Deci fii fericit cand iti este greu. Zambeste.

Chiar crezi ca scopul tau este sa te sacrifici si sa nu primesti nimic in schimb? Viata asta nu inseamna nimic mai mult decat poarta ta spre vesnicie. N-ai nevoie de multe aici pentru a avea totul dincolo. Asta scapa multora in viata reala. Noroc!

| dorin1990 a răspuns:

Din perspectiva viselors semnifica o binecuvantare

| sofstatics a răspuns:

Ca te vei face preot!
Glumesc. De fapt mama imi zicea ca daca visezi, un ingeras inseamna ca el te protejeaza, daca il visezi pe Isus inseamna ca ti se va inampla ceva frumos happy.
Sa ai un craciun de neuitat.