| Diana0987 a întrebat:

Ce inseamna cand visezi pe cineva ca a murit?

Răspuns Câştigător
| passenger a răspuns:

Inseamna ca persoanei pe care ai visat-o decedand, i-a murit moartea. Adica e de bine :d

| Tha_Nikole_1992 a răspuns (pentru passenger):

Asa sper sa fi cryingcrying(((((
K na`s vrea sa imi moara persoana ce`a mai draga...
e un rasp concrettttt Nup thinking

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi dicționarul de vise pe www.elystar.ro
Pa, pa.

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Inseamna ca te gandesti la ea.

| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

Cand visezi pe cineva ca a murit inseamna ca o sa mai traiasca ani buni de-aici incolo.
De exemplu, cand aveam 8 ani mi-am visat bunica in sicriu. Adevarat era faptul ca pe vremea aceea bunica-mea era pe moarte. Se pare ca dupa 6 ani, bunica are 81 de ani si e sanatoasa tun big grin Nu te speria. Asta inseamna ca va trai de-acum incolo persoana visatawinking

| Pyssaa a răspuns:

Se spune ca cica persoana pe care ai visat-o ca a murit i se va intampla ceva raww sadwinking

| Șâret a răspuns:

Că te-ai gândit mult la el în ultimul timp.Believe me, n-o să se trezească să vorbească cu tine.Prea frumos acolo...

| Șâret a răspuns:

Aa...Că a murit, nu că-l visezi p-ăla mort...
nimic. happy

| asTaMiktzo0fo0liTa a răspuns:

Ca te gandesti la aceea persoana ca tie dor de eahappy

| NyCoLeTaaa a răspuns:

Se zice ca ii prelungesti viata. am vazut chestia asta intr-o carte de vise

| Cineva3 a răspuns:

Ca a murit sau ca visezi pe cineva care e mort daca visezi pe cineva mort asta inseamna http://www.portal-info.ro/dictionar-de-vise/semnificatie-mort-3645.html

| jonBonjovii1 a răspuns:

Inseamna ca cel pe care l-ai visat va avea o viata lungahappy