| JurnalulUneiFraiere a întrebat:

Ce înseamnă dacă un băiat cu care nu ești împreună ți-a oferit un trandafir de 8 martie? Țin să menționez că s-a rugat mult de mine ca să-l iau, deoarece eu credeam că face mișto de mine. S-a jurat că e pe bune și era foarte serios cum nu l-am mai văzut. Până la urmă am luat trandafirul, apoi toți prietenii lui m-au aplaudat. Ei îl tot spuneau: "Dă-i trandafirul fetei!" încontinuu. Un alt băiat a observat ceea ce încerca să facă și i-a luat trandafirul din mână și mi l-a dat, dar persoana respectivă a refuzat și a spus că vrea el să-mi ofere trandafirul, nu altcineva. Nu vreau să-i dau numele, dar după ce s-a terminat pauza, un profesor ne băga în clase pe fiecare, iar eu nu aveam nicio legătură cu băiatul respectiv, la modul de nu discutasem deloc cu el în ziua respectivă. El a făcut în așa fel încât să-l observ. Dintr-o dată când mă duceam în clasă, acel băiat se bagă în mine. Știu că nu este un termen potrivit, dar se vedea foarte clar că s-a apropiat foarte mult de mine, eu evitându-l. Până și profesorul l-a întrebat ce are cu mine și ce este cu acest comportament dintr-o dată. Un alt exemplu este faptul că în microbuz era înghesuială și erau curbe... șoferul mai punea și frâne. Și m-am apropiat din greșeală de el, iar el s-a dat și mai aproape de mine. La un moment dat a spus că mă ține el să nu mai cad și am rămas șocată când am văzut că asta a făcut. Începuse să se joace cu părul meu și să-mi facă complimente legate de păr. Nu m-a atins o singură dată, chiar de cinci ori. Eu nu-mi dau seama dacă mă place sau nu, pentru că atunci când a fost stația mea, el mi-a spus că mă pupă, eu l-am întrebat unde, iar el mi-a răspuns că mă pupă jos, lol! Eu de obicei mă îmbrac larg, dar zilele astea am luat fix opusul și mi s-a putut observa corpul. Toată gașca lor m-a făcut frumoasă, altul chiar mima ca și cum ce mi-ar atinge fundul, apoi băiatul care mi-a oferit trandafirul atunci mi-a spus că de la spate zici că sunt o curvă, asta chiar m-a pus pe gânduri. A da, eu fusesem după un scaun și puteam să-l duc, dar când m-a văzut, a alergat spre mine și m-a ajutat să-l iau, iar prietenei mele i-a spus că pe ea nu o ajuta, dă-o dracu. Sau când am avut sportul, am fost cu prietena mea până la magazin, iar când ne-am întors, poarta de la teren era închisă. Când a văzut asta, băiatul respectiv a fost singurul care a venit, ba chiar fugit de pe teren ca să ne deschidă. Dacă stau să mă gândesc, a riscat, deoarece juca handbal atunci și echipa chiar avea nevoie de el, fiind un jucător de bază, cel mai bun.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe 8 martie este ziua femeii. Se ofera mamelor, profesoarelor. Baietasul, ca multi tineri de azi, cred ca nu a inteles semnificatia zilei de 8 Martie. Sau chiar te place, avand in vedere ce ti-a oferit.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Au facut toti misto de tine, nu te-ai prins? Esti prea naiva, sincer. Te lasi batjocorita de orice tip? Cum sa nu comentezi cand ti se spune ca arati ca o curva, cand iti spune cineva ca te pupa jos ori cand mimeaza ca te atinge pe fund. Serios? Ce e in neregula cu tine? Pai, ce baiat serios, care chiar ar simtii ceva pentru tine, ar face asa ceva?

| JurnalulUneiFraiere explică (pentru Aasdfghj):

Mulțumesc mult de răspuns..sunt foarte naivă, bine zis. Sunt și chioară, pentru că eu tot continui să cred că ei mă iubesc de fapt...

| JurnalulUneiFraiere explică (pentru Aasdfghj):

Cum pot lua legatura cu tine? ai insta?

| Aasdfghj a răspuns (pentru JurnalulUneiFraiere):

Imi poti scrie in privat. Ti-am acceptat cererea.

| 1997onur a răspuns:

Nu mai lasă pe nimeni sate atingă dacă tu nu-i permiți cei aia sate atingă de 5 ori și cum poți sa spui unde laughing) când el a spus ca vrea sate pupe laughing)) offffff ma doare capul și îmi vine sa și rad trebuie sa ma duc la benzinărie neapărat să-mi iau un suc fanta cu portocale să-mi revin puținlaughing) Pam para rampa Tam Tam wtf laughing))

| JurnalulUneiFraiere explică (pentru 1997onur):

Pe acest site ajuți oamenii, nu râzi de ei și de problemele lor. Eu sunt naivă și mi asum. Doar am avut nevoie de o părere. Care este problema?

| 1997onur a răspuns (pentru JurnalulUneiFraiere):

îmi cer scuze față de tine ai cu adevărat dreptate.

Nu este nicio probleme nu am nimic cu tine mi-a venit sa rad pentru mine a fost amuzant când ai spus unde și îți spune și de ce mi-a venit o prostie în cap când ai spus unde mam gândit la o prostie recunosc și îmi cer scuze încă o data față de tine nu am vrut sate supăr sau enervez

Mustafa onur.

O seară liniștită sa aveți eu ma bag la somn

| literallythesamebruh a răspuns:

Un băiat care este "drăguț" cu tine,dar în același timp face și lucruri din astea mizere după părerea mea,va fi "drăguț" cu tine până la un anumit punct,cel în care tu vei ceda, dacă înțelegi ce vreau să spun. Ca fată, ar trebui să te conformezi și să nu îl mai lași să-ți cânte în strună, pentru că el nu va avea niciodată sentimente reale față de tine oricât de afectuoase ai crede că sunt unele gesturi de-ale lui. Dacă aș fi fost în locul tău, m-aș fi apărat fără vreo remușcare, pentru că astfel de lucruri nu sunt normale, mai ales daca este mai mare decât tine! Ai grijă pe viitor.

| Juliandra00 a răspuns:

Hey! In opinia mea cred ca baiatul incearca sa te manipuleze (adica sa te faca sa-l placi si dupa sa te raneasca) sau poate nu. Dar nu ai de unde sa stii sigur. Cel mai bine are fii sa nu-l mai bagi in seama si sa-l ignori si pe el si pe gasca lui. Cu privire la cuvintele urate si atingerile. Nu mai permite niciunui baiat/fata sa te atinga daca nu vrei, da-i peste mana, spune-i ca nu vrei sa te atinga. Nu cred ca este deloc ok sa fii atinsa daca nu vrei asa ca nu-i mai lasa. Cuvintele urate nu le baga in seama, pur si simplu ignora-le, daca te vei lua de ei sau ii vei jignii la randul tau, nu vor inceta pentru ca de multe ori o fac dinadins si le place ca te enerveaza.
Sper ca te-am ajutat! Bafta!