| Andreimat3i77 a întrebat:

Ce inseamna, "dacă viata ar fi fost o carte, as fi rupt rupt paginile cu tine..." gen iubire sau ce

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de contextul in care a spus-o, poate pentru ca ar fi vrut sa te detina, sau poate ar fi vrut sa te faca sa dispari din viata lui, definitiv, sa nu te fii intalnit niciodata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrea sa uite perioada petrecuta cu tine...

| dullcat a răspuns:

Ai mai pus o data intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi sună a dezamăgire in dragoste.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

"...Aș fi rupt paginile cu tine"= înseamnă evident că ai rănit persoana respectiva sau pur și simplu prezenta ta în viata persoanei a fost inutila.