| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna daca visez des pe persoana pe care o plac?
P. S el nu ma place, e foarte straniu la scoala si dupa scoala altfel de persoana... sad sad ce inseamna bine, rau?

Răspuns Câştigător
| LaLa_5578 a răspuns:

Incearca : http://www.visele.ro dar nu cred ca inseamna ceva anume :)

1 răspuns:
| Arrum a răspuns:

Am, să te lămuresc eu cum stă treaba cu visul.
Deci, ca să putem să vorbim despre vise ar trebui mai întâi sa ştim ce sunt de fapt ele.Visele sunt un proces psihic în care imaginaţia lucrează în interdependenţă(adică depinde una de cealaltă) cu reprezentarea,gândirea, limbajul, memoria şi afectivitatea în subconştient.Visele se manifesta ca fiind produsul unor neâmpliniri ale dorinţelor noastre sau a unor frici din subconştient.Imaginaţia pur şi simplu amesteca unele "ingrediene" pentru a produce ceva nou.
Treaba e cam complexă şi sper că ţi-ai făcut măcar o imagine despre ce vreau să iţi spun.
Ok acum cu visele pe care le-ai avut, eu sunt de părere că sunt rodul dorintelor neâmplinite din subconştient faţă de acea persoană.Iar faptul că ai visat des un lucru înseamnă că există un sentiment sau mai multe sentimente intense pe care subconştientul le exercită pentru a suprima acele sau acel sentiment, pentru a restabili balanţa dorinţelor şi a fricilor.
Fundă?