| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna iubire neconditionata de fapt? Sau iubire platonica?

8 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Iubirea neconditionata, sa te iubeasca cineva fara ai oferii nimic, fara al ajuta, nu m-am exprimat chiar foarte bine. Iubirea neconditionata este la parinti.Acestia te iubesc fara ati impune conditii. Iubirea platonica este iubirea pentru un profesor,dentist,vecin, etc o iubire asa pur si simplu, in aer, o simpatie, lipsita de sexualitate.

| carmenatyla5689 a răspuns (pentru AnemonaP):

Mersii :* M-ai ajutat mult...imi place explicatia despre iubirea platonica!

| AnemonaP a răspuns:

Cu placere >big grin

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Iubirea neconditionata este atunci cand iubesti fara a te astepta sa primesti nimic in schimb.A iubi neconditionat,inseamna a investi totul spre fericirea celuilalt,chiar daca te ignora sau te dispretuieste. Iubirea neconditionata se ofera fara a astepta nimic. Iubirea platonica e o iubire mai mult de ordin spiritual, simtita undeva in interior, dar fara a se manifesta fizic. Iubirea platonica e adresata simturilor, sentimentelor, nu trupului.

| carmenatyla5689 a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Foarte frumos. Iti multumesc

| MerVeilleuX a răspuns:

Iubire necondiţionată, adică să iubeşti tu pe cineva că vrei, nu că eşti obligat! tongue

| mihai20123 a răspuns:

Iubire neconditionata cand tu iubesti pe cineva mult de exemplu parinti tai te iubesc neconditionat sper ca ti-am fost de ajutor

| Ababei_Raluca_1998 a răspuns:

Eu cred ca iubire neconditionata inseamna ceva de nedescris si de ceea ce nu poti sa traiesti fara el/ea.