| adriana543768654567895334 a întrebat:

Ce inseamna iubire neconditionata?

Răspuns Câştigător
| WestSid3 a răspuns:

Iubirea neconditionata, cum spune si denumirea, este o iubire fara conditii.
Iubire neconditionata este in momentul in care sentimentele noastra fata de persoana iubita si invers sunt pure si nu ne hranim cu respectul fata de propria persoana, cu statutul social, cu bani sau tot ce tine de valorile materiale.
Simti iubirea neconditionata, chiar daca nu iti poti da seama, la inceputul unei relatii, cand totul ti se pare frumos si simti ca esti in al 9lea cer, insa aceasta iubire este foarte greu de mentinut.
Acum sunt prea putine persoane sau relatii care poarta sentimente neconditionate pentru ca, mai nou, oamenii au invatat sa iubeasca cu capul, nu cu inima ….

1 răspuns:
| Plague a răspuns:

Iubirea neconditionata e acea iubire care o dai, fara sa conteze ce primesti inapoi, sau daca primesti ceva inapoi. Un caine isi iubeste stapanul neconditionat. Poti sa il bati, sa nu ii dai de mancare, sa fii rau cu el, esti tot stapanul lui si el tot cu tine sta. Oamenii nu mai stiu iubi neconditionat; doar animalele si Dumnezeu.