| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna Twitter? dau funda si vot

Răspuns Câştigător
| LissLiss a răspuns:

Twitter este o platforma care permite utilizatorului sa trimita mesaje scurte (maxim 140 de caractere) catre audienta sa. Comparat cu un micro-blog sau un fel de ‘sms’ al internetului unde toata lumea care decide sa va urmareasca contul primeste mesajul dumneavoastra, de la lansarea lui in 2007 pana astazi, Twitter s-a transformat intr-un fenomen, milioane de utilizatori folosindu-l pentru a tine legatura cu prietenii, familia, colaboratorii si clientii. Prin urmare twitter este un site de socializare.gen facebookhappy fundita?

3 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Twitter este o reţea de socializare online: http://twitter.com/

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Bunahappy.
Twitter este un site asemanator cu hi5-ul,sau face-book-ulhappy

| marianastepan a răspuns:

Twitter este un site la fel ca si Facebook etc. fundita?