| Pisicutza_3550 a întrebat:

Ce intelegeti prin cuvintul iubire?

2 răspunsuri:
| W1z4rd a răspuns:

Sentimente de dragoste, simpatie si afectiune pentru o anumita persoana(bineinteles, de sex opus tongue). Practic ma gandesc la un atasament sufletesc fata de aceea persoana :X

| iza4ever a răspuns:

Prin iubire eu inteleg acel sentiment unic pe care il simti pentru o persoana speciala, cand te simti fericit/a, sprijinit/a, aparat/a de persoana de langa de tine. Pentru ca de exemplu. daca cineva iti zice ca te iubeste trebuie sa o si demonstreze: respectandu-te, intelegandu-te, fiind alaturi de tine in momentele fericite, dar si triste. Adica cel putin la asta ma gandesc eu cand cineva rosteste cuvantul iubire.