| DeDeLoVe a întrebat:

Ce intelegeti prin iubire?

25 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Împlinire sufletească, respect, gingășie, etc.
Pa, pa.

| JoeTPU a răspuns:

E ceva ce nu poate fi descris in cuvinte.winking

| RAY a răspuns:

Nu pot descrie iubirea in cuvinte

| h3r a răspuns:

Trebuie să înțelegi ceva?

| Danysan a răspuns:

Ceva special ceva care te simti minunat oricate probleme ai avea -Siguranta ca e cineav alaturi de tine la bine si la greu care va face orice pentru tine si te va face fericit. Fundoi?:-D?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respect,intelegere si comunicare reciproca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intelegi si tu. sti prea bine. tine-te tare si nu lasa garda jos

| Demonull a răspuns:

Inconstienta de moment avand in vedere ca ratiunea nu te mai ajuta cand te „indragostesti„ si...o dezamagire dupa ce iubirea„ zboara„

| AndyLavy a răspuns:

Daca ai intelege, nu ar mai avea niciun farmec. asa e si cu viata. unele lucruri trebuiesc luate asa cum sunt, prea mult efort in a intelege ceva...strica tot.

| Sadop a răspuns:

Când iubeşti pui persoana iubită inaintea ta îţi doreşti ca ea să fie fericită, indiferent dacă lângă tine sau altcineva.
Încerci să o faci fericită, să-i fii alături şi la bine şi la greu, s-o încurajezi, s-o faci să se simtă bine, să n-o superi, să n-o faci să sufere, să faci totul pentru ca ei să-i fie bine.
Iubirea nu înseamnă numai un sărut şi o îmbrăţişare, ci mult mai mult!
Baftă!

| Dragosdoar a răspuns:

Ceva ce la un moment dat se poate transforma in ura happy

| a răspuns:

Heii. Prin iubire înțeleg totul. Fara iubire nu am sens. Cu ajutorul lui înțeleg iubirea, si iubirea o am datorită lui. love struck

| varcolaccc a răspuns:

Cel mai puternic, frumos, energic sentiment pe care il simți. Este sentimentul care te face sa fi fericit/a sa uiti de probleme sa fi cu, capul in nori.

| BlitzLikeXd a răspuns:

Sentiment

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Prin iubire nu se intelege doar sex, asa cum multi au in cap. Daca iubesti pe cienva cu adevarat, ti la partener indiferent cat de imperfect este acesta.

| vinusipaharu a răspuns:

Iubirea e ceea ce conteaza cand nimic altceva nu mai conteaza.

Răspuns utilizator avertizat
| annna69 a răspuns:

Sunt noptile alea in care simti ca insemni ceva pentru el..pentru diminetile in care deschizi ochii si el e acolo aratandu-ti ca dupa o noapte de dragoste nu trebuie sa inceapa razboiul ci sa se astearna o liniste dulce. sa ii multumesti ca iti arata o alta parte a lumii, in care exista speranta de mai bine si sansa ca in fiecar zi sa zambesti sincer.
e atunci cand lupta impotriva tuturor chiar si a ta uneori, doar ca sa te tina in brate.
dar..vine si timpul in care totul se transforma intr-o amintire ce uneori umple singuratatea si deseori goleste sufletul.

| Giuvaer a răspuns:

Ce termen incomprehensibil.
Sex intre sani.

| Anaaaaaaaa a răspuns:

Uneori suferinta!

| anonimcusangerece a răspuns:

Iubire? Cand te simti protejata si iubita de o persoana.Cand zambesti de fiecare data cand ii auzi numele.Cand ai da orice sa ii auzi glasul, sa ii vezi ochii puppy dog eyes.Cand ai da orice sa nu iti mai dea drumul din bratele sale.Sa zambesti ca o idioata (fara suparare) iar persoanele din jurul tau sa creada ca ai innebunit. Iubirea e cel mai frumos sentiment,cand stii sigur ca exista o persoana care te iubeste, care iti acorda atentie, care e intotdeauna acolo pentru tine, care te face sa razi mereu, care te enerveaza iar apoi iti trimite sms cu: "De ce esti fraiera? Stii ca te iubesc!puppy dog eyes". Pentru mine asta e iubirea.

| ZuzzyAllexandra a răspuns:

Cand două persoane țin extrem de mult una la alta. happy

| AlienuRoz a răspuns:

Sex : anal, oral si 69 laughing))