| Regedesubmunte a întrebat:

Ce înțelegeți prin iubire?

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Având în vedere că n-am experimentat până acum iubirea, nu pot să spun dacă e reală sau există doar în basme, dar eu cred că iubirea e atunci când defectele celeilalte persoane ție ți se par calități, atunci când imperfecțiunile lui/ei ți se par perfecte...
Cred că iubirea e atunci când nu mai mergi pe gelozii, pe frica de a pierde acea persoană dacă nu ești destul de bun, ci pe încredere reciprocă și confidența că ambele persoane se iubesc. Iubirea nu-i pe interes, nu-i pe bani, nu-i pe afaceri. Iubirea e aceea când doi adolescenți se văd la școală, se îndrăgostesc la prima vedere, le e frică să-și mărturisească dragostea de teamă să nu fie respinși dar în final cel care iubește mai mult face primul pas și mărturisește...
Iubirea nu e aceea care durează 3 ani. Și nici aceea care durează până la moarte sau până la divorț. Dacă iubești o persoană atunci o iubești, nu divorțezi după trei ani sau te măriți la o lună după înmormântare...
Iubirea e ceva magic, ceva de care eu probabil nu voi avea niciodată parte și ceva ce voi vedea doar în seriale și drame romanțioase happy

| August99 a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Foarte bun raspuns

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

O mizerie,

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Atractie, fluturasi in stomac, afectiune, intelegere, pasiune, romantism...

| Juviia a răspuns:

Prietenie și atracție între două persoane.

| mbncf a răspuns:

Un lucru inexistent.

| RaduCadar a răspuns:

Iubirea este ceva abstract.

| Dragomir_Neli_1980 a răspuns:

Iubire.

| Andrei_Dei_1997 a răspuns:

Dragostea neintrerupta dintre 2 persoane