| zanamaseluta_8806 a întrebat:

Ce inveti la fizica in a 6 a ca nu prea stiu despre aceasta materie?

Răspuns Câştigător
| louise a răspuns:

Fizica dintr`a 6a e frumoasa. sisteme. cu becuri su forta de frecare. e usor! funda?

2 răspunsuri:
| deea07 a răspuns:

Numai prostii, chestii cu beculete si circuite, baterii etcbig grin Daca esti fata o sa te uiti la prof/profa ca mata la calendar, dar daca esti baiat o sa te incante fizicabig grin Pupici:*

| cosmin9834 a răspuns:

Dintre toate materile fizica imi displace cel mai mult asta si din cauza profesorei.Poi inveti fenomene termice electrice magnetice optice si parca mai e ceva dar numai stiu.Inveti marimile fundamentale si derivate.Circuituri electrice.Si alte lucruri pe cere eu le consider prosti
P.S.Anul acesta am terminat clasa a6a