| anonim_4396 a întrebat:

Ce le poti zice la parinti ca sa iti permita undeva pe noapte? Vreau sa plec cu prietenii mei dupa oras pe noapte sa ne distram da ai mei sunt stricti si trebuie sa le zic altceva, ce le pot zice ca sa ma lase?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai varsta care ti-ai declarat-o pe acest forum, inseamna ca ai 26 de ani si nu mai ai nevoie de permisia si acordul parintilor ca sa pleci unde vrei, cand vrei si mai ales cu cine vrei.
Poti chiar sa-ti iei valiza si sa te muti singura, sau cu prietenii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu în locul părinților tăi aș proceda la fel. Noaptea sunt tot felul de pericole. Puteți să pățiți ceva grav și de aceea e mai bine să fi precaut.