| anonim_4396 a întrebat:

am o problema legata de relatia mea cu parinti si nu prea stiu ce sa fac si cum sa reactionez.Faza e ca parintii mei sunt mai stricti in sensul ca nu pot sa plec undeva fara sa ii anunt. Cand eram mic nu prea ieseam din casa pentru ca nu imi dadeau voie sa ies pe oriunde(mai ales seara), daca le ziceam ca vreau sa ies in oras sa ma intalnesc cu cineva imi puneau o mie de conditii.Intr-un fel m-am inchis in mine si in loc sa le mai cer voie undeva mai bine nu ma mai duceam ..la fel era si cu fetele,desi, am avut multe iubite nu le-am zis niciodata ca am iubita pentru ca nu voiam sa imi puna o zeci de intrebari pe tema asta ...de cativa ani daca voiam sa ies in club sau undeva le ziceam ca ma duc la un prieten acasa sau chestii de genul caci altfel nu m-ar fi lasat....Cum as putea sa ii fac sa ma lase in cluburi /sa fac ce vreau? Cum sa ii fac sa aiba mai multa incredere in mine? Cum as putea sa le zic de prietenele mele fara sa imi puna atatea intrebari? crying va rog ajutati-ma :'( dau funda!

Răspuns Câştigător
| NoName0x0 a răspuns:

Cati ani ai? Spune.le, ca argument, intr.un fel, ceea ce ne.ai spus si noua mai sus! Spune.le ca te.ai maturizat, ca esti baiat si ca prietenii tai ies, ca parintii lor ii lasa si daca nu iti vor da mai multa libertate, te inchizi in tine sau deja te.ai inchis si iti e teama sa le mai spui anumite lucruri. Mai zi.le ca este si in castigul lor sa iti dea libertate, astfel vor stii mai multe despre tine!

| IQ a răspuns (pentru NoName0x0):

Am 18 ani.Ei cred ca daca ma lasa o data pe saptamana sa plec am destula libertate. uneori ma lasa, alteori imi scot ochi ca deja plec de prea multe ori...si totul a inceput de cand am picat examenul de la Academia de Politie, de atunci zic sa las plecarile si sa stau sa invat ca altfel o sa ma golanesc si prostii de genul...in schimb la orice alte chestii au mare incredere in mine dar cannd vine vorba de plecat noaptea de acasa parca nu ar mai fi ei. sad

| NoName0x0 a răspuns (pentru IQ):

Incerc sa inteleg prin ce treci si nu mi.e greu sa o fac ca am mai avut cunostinte... Incearca sa le argumentezi cu raspunsul meu de mai sus ca vad ca altele nu ai deocamdata...

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Momentan nu ai cum.

| IQ a răspuns:

Offf :'(