| viNk a întrebat:

Ce liceu ar trebui sa fac ca sa devin jandarm? Adica de profil?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a deveni jandarm trebuie sa fii absolvent de liceu cu diploma de bacalaureat si ca o conditie obligatorie se cere sa fi obtinut la purtare, in perioada studiilor liceale, media generala de minimum 8, 00. De asemenea una dintre conditiile obligatorii prevede ca trebuie sa aiba inaltimea de minimum 1, 70 m barbatii si 1, 65 m femeile. Deci poti urma cursurile oricarui liceu din tara noastra indiferent de profilul acestuia. Succes!

| viNk explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult. Am 1, 80 in clasa a8-a.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru viNk):

Sa cresti mare. happy Sa stii ca fizicul este unul dintre calitatile principale ale unui jandarm, chiar daca nu se precizeaza in mod clar sau explicit, insa te asigur ca conteaza chiar foarte mult. Iti doresc sa ai succes in viata!