| madalinutzamada a întrebat:

Ce mancaruri ma ingrasa? am incercat cartofi prajiti, mananc zilnic 1 sau 2 banane.si nu are niciun efet.insa la pranz nu mananc si seara ft puuutin... ce pot face?

Răspuns Câştigător
| мιcнєℓℓє a răspuns:

Buna,in primul rand cartofii ingrasa.In al doilea rand si banana ingrasa chiar daca este un fruct nutritionistii spun ca ingrasa deoarece are zahar in ea.In al doilea rand nu trebuie sa mananci putin.Trebuie sa mananci regulat.Seara o portie de ceai cu paine de secara si dulceata(ceva usor pentru digestie).Si apropo m-am uitata la televizor si au spus niste specialisti ca nu trebuie sa mancam fructe seara,deoarece fructele au multa enegrie.Te sfatuiesc sa mananci verdeturi(patrunjel,brocoli, salata...)Brocoli e foarte bun, chiar daca unii zic ca are un gust amar.Are foarte mult fier in el si te ajuta ft mult. Daca vrei sa incerci reteta cu brocoli ti-o spun:iei un brocoli il speli, il lasi 10-15 minute la fiert, pui un usturroi sa dea gust,(usturoiul trecut prin ULEI DE MASLINE), apoi dupa ce s-a fiert brocoli il amesteci cu usturoiul pui condimente si gata.Ai facut o mancarea sanatoasa.Iti urez multa bafta in lupta cu slabirea sau ingrasarea.big grin

| madalinutzamada explică (pentru мιcнєℓℓє):

Foarte bun raspunsul! Iti multumescbatting eyelashes. Chiar de la un timp am inceput sa respect o parte din dieta, si da rezultate. Numai bine.Pup! PS: Meriti cu adevarat fundita! :*

| мιcнєℓℓє a răspuns (pentru madalinutzamada):

Ma bucur ca ti-am fost de ajutor! Multa sanatate!:*

4 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Sport mult sport

| madalinutzamada explică (pentru soul2soull):

Sport ca sport, dar totusi trebuie si o dieta.Dar mersi oricum. :* Numai bine >big grin