| Claudettee a întrebat:

Ce masti imi recomandati facute in casa pentru parul despicat si pentru stimularea cresterii de asemenea? funda

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Parul despicat nu se reface cu nicio masca, trebuie taiat iar pentru a stimula cresterea foloseste uleiul de ricin sau samponul Favisan

| Gabitzzza a răspuns:

Din pacate nu putem lipi la loc parul despicat sad. Mai intai tunde-l cat e nevoie pentru ca el odata despicat nu se va mai opri si se poate despica pana la radacina. Eu mi-am dacut o masca din galbenus de oua, miere si zeama de lamaie pui si tu dupa lungimea parului. Poti incerca mastile cu argila care sunt foarte laudate eu nu am incercat pentru ca momentan nu am de unde sa le achizitionez. Sunt mai multe tipuri de masti de astea naturale, dar la mine nu au prea dat rezultate sincer, tot mai bune sunt cele din comert chiar daca nu sunt nici ele prea naturale. Eu una folosesc un balsam de la oriflame de care sunt foarte foarte multumita. E din aceeasi gama si samponul si balsamul, acum nu stiu daca te mai pot ajuta cu ceva contacteaza-ma eu am multe tipuri de masti, dar depinde ce vrei tu. Bafta!

| alexandra96alle a răspuns:

Ulei de ricin in combinatie cu galbenus de ou si rom,( il recomand cu toata increderea) sau sampon favisan