| stangaionut a întrebat:

Ce materie va place din romana si matematica? mie imi place mai mult matematica pentru ca e mult mai usoara decat romana astept raspunsurile voastre

6 răspunsuri:
| auroraa a răspuns:

Mie imi place romana.insa sora mea spune ca e mai complicata romana fiindca nu tot timpul poti ghici ce trebuie sa exprimi sau starea, ma rog, nu imi place matematica fiindca nu o pot intelege si nu sunt eu pentru ea big grin dintr-o parte e usoara fiindca inveti formulele si le aplici de fiecare data si atit...anyway tongue

| Al3x_3632 a răspuns:

Depinde in ce cls eshy frate... eu sunt in a 7-a si imi bag ceva in ea de mate... bine ca trec clasa:XX deci in concluzie romana

| DarkShaodw1 a răspuns:

Omg! Eu prefer romana de 1000 de ori mai mult decat mate. Mie mi se pare si mai simpla si mai frumoasa.Si @Al3x zice bine:Eu sunt tot a 7-a, dar am inceput sa urasc mate de prin cls. a 2-alaughing. Serios, mate mi se pare prea...nu stiu...prea rece si dura. La romana iti dezvolti cultura si in primul rand creativitatea. In plus, nu-mi place sa tocesc ca la mate cu formule bla bla. La romana poti sa scapi mai usor de o argumentare daca folosesti niste cuvinte frumoasebig grin
Dar ma rog, gusturile nu se dicuta.winking

| geograful a răspuns:

Romana

| FrozenHeart_4330 a răspuns:

Si mie imi place matematica dar si romana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!happy Mie imi place mai mult romana deoarece ma pricep mai bine la romana decat la matematica. Dar, depinde si de profesor. In cls a V-a si a VI-a eram foarte buna la matematica, imi placea si aveam o profesoara foarte buna, care stia sa ne explice mai clar. In clasa a VIIa si a VIII-a, am avut un profesor care nu ne explica mai nimic, ne dadea la teze exercitii pe care nu le-am mai facut etc, si asa am inceput sa urasc matematica si nici nu ma mai pricep atat de bine. Asa ca, romana este pe primul loc la minehappy
Acum, fiecare cu parerea lui. big grin