| Darklightt a întrebat:

Ce metode de a strange bani repede stiti? Accept si metode de santaj pentru. parinti big grin
P.S.:in afara de "pune banii de buzunar deoparte"

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Daca accepti si metode de santaj, mai e numai un pas pana la...hotie, la tâlharie. Nu e corect. Daca vrei bani repede, repede, repede singura metoda e sa-ti rogi părintii sa te ajute. Ori roaga-i sa te imprumute pana la primul tau salariu, spune-le ca le vei da dublu inapoi. Nu stiu cat de tare te vor crede, simt ca relatia dintre voi e rece, simt ca tu nu esti fiul "model" pentru ei, daca ai curaj sa spui ca ai merge pana la a-i santaja. Incearca sa te porti ca un fiu ascultator, nu rebel. Vorba dulce, mult aduce. Poarta-te frumos cu ei tot timpul, nu doar la nevoie. Ei sunt singurii care iti sar in ajutor atunci cand esti la ananghie. Poti face bani usor impartind pliante, reclame la scarile blocurilor, in cutiile postale etc.