| Scherimuvi a întrebat:

Ce mijloc de comunicare iti place cel mai mult si de ce?

5 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Cel face to face pentru ca e si cel mai bun
Mimica si gestica sunt o parte a convorbirii la fel de importante ca vorbitul si lipsesc din limbajul scris si cel la telefon.
Eu de multe ori nu reusesc sa ma fac inteles pe internet, ar trebui sa devin un Jedi al emoticoanelor, lucru care mi-e imposibil
Cum naiba poti sa exprimi emotii, sentimente, diferite trairi sau stari printr-un pc sau telefon

Răspuns utilizator avertizat
| Carmen100 a răspuns:

Prin telefon si intenetul. Pentru ca poti vorbi cu oricine, oricand, oricat vreo. Iar atunci cand nu ai minute sau daca nu ai telefon intri pe mess sau pe facebook.

| negat1ve a răspuns:

As zice internetul, ca evit sa ma balbai, sunt mult mai relaxat, si datorita faptului ca nu exista un contact vizual nu ma poate vedea cum reactionez la anumite chestii. Desi sunt foarte timid si mai inchis in mine, intr-un fel as prefera o comunicare face to face. Chiar de m-as balbai, nu mi-as gasi cuvintele si la inceput poate nu o sa ma fac prea bine inteles, cel putin asa cu timpul capeti curaj si incredere in sine, si astfel vezi si adevarata "fata" a persoanei cu care stai de vorba, deci automat exista avantajul de a nu fi mintit sau luat peste picior!

| CarlaHecox a răspuns:

Internetul,pentru ca poti vorbi cu oricine fara sa ai retineri, fara sa ai parte de contact vizual ciudat, fara sa te balbai si poti si sa-ti arati emotiile prin intermediul emoticoanelor, haha.