| Red24 a întrebat:

Ce ne tine pe loc de a face mereu ce ne dorim si de a deveni ce visam? Oare frica de esec? Frica de a nu fi desconsiderati de apropiati?

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Fricile în general, neîncrederea în sine, lipsa entuziasmului, a voinței, a perseverenței. Fiecare trebuie să învețe să se descopere pe sine, apoi poate evolua ușor și frumos pe toate planurile.

| OldSoul a răspuns:

Frica de esec, si chiar si frica de succes.
Desigur, de precizat e si frica de a fi judecati.

| Nemessys a răspuns:

Nu frica de esec, ci frica de a nu fi judecati si aratati cu degetul de altii. Eu sunt constient ca fiecare om ar fi in stare sa faca multe, chiar daca ar fi un fail, dar daca el stie foarte bine ca nimeni nu o sa afle de acel fail, o sa fie mai relaxat si mai predispus la pierdere.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Ce spui tu e valabil doar pentru unele persoane. Alte persoane sunt timide și se lasă infuiențate prea mult de cei din jur.