| necunoscutaaa a întrebat:

Ce observatii va fac parintii acasa?
Dar profesorii la scoala?
Scpuneti-mi si mie
big grin
Multumescc
!:*

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mama ca mai intarzii.Niciodata mai mult de 22, dar tot se suparawhistling
Profesorii nu.Doar profa de fizica se ia de unghiutele melesad

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru Razvan):

rolling on the floor)) mor! ce au unghiutele tale?:3

| Elena1234456 a răspuns:

"Daca nu ai fi atat de lenesa, ai fi geniala" laughing

| Lora a răspuns:

Nici una doar sefii

| Anduciu a răspuns:

Mama ma certa pentru ca sunt extrem de dezordonata, iar profesorii nu prea.Profele de civica si de biologie imi spun cateodata sa nu mai rad in ore.laughing

| BlueDreams a răspuns:

''Ce vocabular ai''.''De ce esti asa aroganta''.''Cat de dezordonata poti sa fi''...'Toata ziua nu faci decat sa stai''.''ESti obsedata de cum arati''.' si muuulte altelelaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii : "Nu te mai enerva asa de repede.Fii mai calma!"
Profii : sa ma trezesc, sa nu mai rad sau vestita intrebare "esti indragostita?"

| krys_1445 a răspuns:

Parintii isi fac griji uneori prea multe.Este important ca un adolescent sa comunice si sa se inteleaga cu parintii lui.Totul porneste din casa, din familie de la educatia primita.Atunci cand un copil ii povesteste ce "nebunii" a facut el la scoala, parintii pe de-o parte il inteleg pentru ca si ei au fost copii, au fost adolescenti si stiu ca si ei faceau la fel.Copilul greseste dar cand parintele observa ca se straduieste si incearca atunci il ajuta si nu mai ii face "observatia" respectiva, dar cand observa ca nici macar nu incearca acea observatie este chiar necesara.
Eu de exemplu locuiesc doar cu sora mea si sotul ei.Imi este destul de greu deoarece parintii mei sunt plecati in strainatate.
Multi copii imi spun chestii de genul "Ce bine este de tine ca stai doar cu sora ta" sau "Ce norocoasa esti ca stai doar cu sora ta si ea nu iti spune nimic daca iei o nota mica sau daca te bati cu cineva". Aceste chestii uneori sunt chiar banale deoarece sora mea este chiar mai stricta decat parintii.
Observatiile nu le primesc degeaba scriu, invat, am note bune dar cand vine vorba sa fac curat la mine in camera este teroare sau cand stau prea mult la calculator si incepe uneori cu mustrarile ei "ai devenit dependenta de calculator" si stiu ca nu sunt singura care a primit aceasta observatie sau parintii i-au facut o predica pe tema aceasta.

La scoala profesorii fac observatii in primul rand celor care nu sunt atenti, dar, aceasta este si un fel de advertisment deoarece ora urmatoare ii face o "bucurie" si il asculta.
Profesorii fac observatii de genul:
*Intoarcete la banca ta!
* "X" fi atent!
*De ce ai dat in el?
*De ce nu ai invatat?
*De ce nu ai scris? si multe altele...
Eu de obicei primesc observatii de genul: "Buna dimineata Cristina!" sau "Ce-ai facut in weekend de esti asa de adormita?"laughing
multi elevi sunt adormiti deoarece se culca tarziu sau au nevoie de mai multe ore de somn. Unii chiar daca se culca de la 8 sau 9 dar tot se duc adormiti, desi sunt a 8, invat dimineata si imi este foarte greu sa ma trezesc la 7:00.