| Bisbiavatar12 a întrebat:

Ce parere aveti de acest brownie-uri cu proteine? Eu sunt genul de persoana care mananca dulciuri des, dar m-am decis sa slabesc putin.
https://www.myprotein.ro/sports-nutrition/brownie-cu-pro teine/11094927.html

Răspuns Câştigător
Răspuns Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Degeaba vrei sa slăbești și să renunți la dulciurile de zi cu zi, dacă nu renunți și la restul hranei care îți pune sănătatea în pericol.
Caută informații pe sfântul Google despre alimentația sănătoasă Low-carb (dieta hipocalirică). Dulciuri se pot prepara cu făinuri fara gluten, proteine, îndulcitori, zahăr de ștevie sau eritrit etc. Eu am ținut aceasta dieta și am slăbit 7 kg in 2 luni doar cu jogging, fără o zi de sală. Totul depinde de fiecare corp, cate arderi de calorii are per zi. Cu dieta asta nu te înfometezi deloc. Îți calculezi cate calorii trebuie sa consumi în prima săptămână, apoi mai scăzută pentru a slăbi mai mult. httporii.oneden.com/calculator-calorii/
Eu am inceput de la 1700-1900 calorii pe zi prima săptămână, apoi am redus la 1400-1500 și ajunsesem la 1000-1200. Există aplicații unde îți planifici meniul pe zi, îți poți face propriul meniu cu ceea ce-ți place și dacă te ții de el, vei avea randament.
Succes!

| Bisbiavatar12 explică (pentru MihaelaDart):

Imi poti da te rog un exemplu de aplicatie unde-mi pot prepara un meniu? happy

| Bisbiavatar12 explică (pentru Bisbiavatar12):

Scuze pentru intarzierea fundei happy