| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de meseria de medic, in special specializat pe chirurgie? Accept orice fel de pareri. As vrea sa dau la medicina, dar nu sunt sigura. Imi place mult ideea, dar vreau sa aud si niste parerihappy

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hello smug

Trebuie sa inveti extrem de mult daca vrei sa ajungi atat de departe si daca ajungi atunci mai bine te duci in strainatate deci sa inveti bine si o limba straina sau chiar 2.

Este o meserie grea dar frumoasa, pana la urma salvezi oameni, nu?
Succes!

5 răspunsuri:
| Fiction a răspuns:

Cred ca e frumos si interesant. Sora mea e la medicina la Tg Mures. E mult mult de invatat ce-i drept (sunt si formule kilometrice la chimie) dar sunt multe parti interesante. Daca ai memorie buna, poti sa dai la medicina + ca te asigur ca nu vezi medici murind de foamewinking

| OnuOnulică a răspuns:

Atâta timp cât ție îți place și crezi că te reprezintă nu ar trebui să mai accepți nici o părere. Mie personal întodeauna mi-a plăcut medicina dar din păcate nu mă pasionează acest domeniu.

| R0R0 a răspuns:

Buna!

Eu am o amica care s-a gandit sa aiba aceasta meserie. Mi se pare o meserie buna, daca iti place. Asta e cel mai important: Sa faci ce iti place! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc ff mult pentru sfaturi si ponturi!

| Madesz a răspuns:

Trebuie să fii extrem de atentă cu pacienții, știi doar, ca (virgulă?) cativa milimetri dacă tai mai mult cu bisturiul poate fi fatal. Trebuie sa fii atenta.E super meseria.