| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de oamenii care nu isi arata afectivitatea sau interesul sau grija fata de prieteni?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde. E o diferenta intre oamenii carora nu le pasa si cei care nu sunt 24/24 " prietenul meu bun, ce te iubesc, as face orice pentru tine". Daca imi sunt alaturi cand am nevoie, nu am treaba ca nu-s afectuosi in general. Chiar mi s-ar parea exagerat si obositor

| RAY a răspuns:

Indiferenti sau nu vor sa fie dezamagiti de alti oamenii sau sunt mizantropi, tu consideri ca exista prieteni cu adevarat in ziua de azi? vad ca uni au sute pe Facebook, in ziua de azi conteaza numarul si atat, ce inseamna a avea prieten? vazand ca in ziua de azi exista multa ipocrizie incepem sa fim indiferenti

| Samariteanul a răspuns:

Ori nu le pasa, ori au fost crescuti diferit de parintii lor, ori asa e firea lor.(eu evit oameni aceia)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde.In general imi plac persoanele mai indiferente.Afectivitatea asta devine penibila daca e exprimata prea des sau in cantitati prea mari.Desi nici prea multa indiferenta nu e buna.

| Valentina400 a răspuns:

Buna! Eu nu îi pot numi pe acestia "prieteni", mai ales ca sunt foarte selectiva cand vine vorba de prieteni.