| tony1406 a întrebat:

Saluut TPU! Ce parere aveti despre profilul economic? Imi puteti recomanda si altele? happy

Răspuns Câştigător
| Rimidalvv a răspuns:

Eu am terminat profilul enonomic, ti-l recomand daca iti place sa lucrezi cu dosare/acte/chitante/facturi fiscale etc, deoarece o sa ai cam 4 module care se ocupa cu partea economica si marketing, in clasele 11-12 va trebui sa-ti creezi o firma fictiva si profesori o sa-ti arate toti pasi prin care trebuie sa treci in ordine sa iti creezi firma ta ( cel putin cam asta a fost experienta mea ), si bineinteles MULTA matematica happy bafta

| tony1406 explică (pentru Rimidalvv):

E diferita matematică de gimnaziu fata de cea de la economic?

| Rimidalvv a răspuns (pentru tony1406):

E diferita in sensul ca ai de 10 ori mai mult de invatat, mai ales in clasele 11-12.

| tony1406 explică (pentru Rimidalvv):

Eu ma refer la dificultate, deoarece am vazut un model de BAC in care existau 3 exerciții care si eu le făceam.