| Wowhow a întrebat:

Ce parere aveti de saptamana altfel in scoli si licee? Mie imi place ca nu se mai preda, dar in acelasi timp e cam confuza si programul e dat complet peste cap. happy

10 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Bună. La ce şcoală se face în România asta mai lipsea, mai puţină şcoală. Da, înţeleg se mai ia o pauză de la cursurile suprasolicitante, dar să fim serioşi în general nu se face şcoală serioasă, şi programul e la fel de tâmpit gândit... mi se pare o prostie.
Baftă.

| Wowhow explică (pentru birdie14):

Da, sunt de acord ca e o prostie, dar eu nu cred ca si fara aceasta saptamana situatia cu invatamantul ar sta altfel.Cred ca problema e la indiferenta oamenilor care alcatuiesc chestiile astea.Mersi de raspuns!

| William a răspuns:

Ca sa fiu sincer, ce mi-e scoala, ce mi-e saptamana altfel... eu oricum nu faceam scoala nici in timpu anului.

| Wowhow explică (pentru William):

laughing Asa un raspuns sincer si concret! Cum sa nu-ti placa?

| William a răspuns (pentru Wowhow):

Pai man, eu is la un liceu cu profil tehnic, in fiecare zi eu am macar 3 ore in care pot sa stau cu capu pe banca, sa vorbesc cu colegii sau sa mananc. In saptamana altfel nu o sa fie prea diferit deoarece pentru ca multi din colegii mei nu cred ca se vor pune absente si va lipsi jumate de clasa. Cel mai naspa e ca ne pune sa adunam gunoaie.

| Wowhow explică (pentru William):

Pai e si normal sa te plictisesti in conditiile astea.Partea cu gunoiele e chiar naspa.Cred ca m-as plange tuturor cunostintelor daca ne-ar pune si pe noi sa facem asa ceva.laughing Nici nu m-as duce.Si ce, mor cu o afurisita de absenta?

| Wowhow explică:

Da, asa e.La aspectul asta nu m-am gandit, pentru ca noi avem un program destul de lejer.Iti tin pumnii sa le faci cu bine! happy

| Smokey13s a răspuns:

E o idee buna dar atata timp cat se viziteaza muzee si alte locuri nu prea atractive e cam plictisitor

| Wowhow explică (pentru Smokey13s):

laughing Da, sunt de acord cu tine

| Smokey13s a răspuns (pentru Wowhow):

SI cea mai proasta parte e ca se pun absentebig grin