| danukck a întrebat:

Ce parere aveti depsre zodia sagetator? credeti ca sunt pers puternice? stiu ce vor de la viata? tot e isi propun obtin? multe altele ce stiti despre aceasta zodie va rog sa`mi zicety.multumesc anticipat pentru raspunsuriile fiecaruia. o sa tyn cont de fiecare dintre elehappy. poalove struck!

8 răspunsuri:
| ing. a răspuns:

Personalitatea zodiei Scorpion

Nativul din zodia Scorpion este hotarât, rafinat, tainic, curios. Poate fi gelos si smecher. Nativul Scorpion poate fascina datorita caracterului lui puternic, cu atât mai mult cu cât are si ceva misterios în el. Vointa si dorinta de a-si impune individualitatea, instinctul lui de conservare, tenacitatea si perseverenta, un mod de a gândi si actiona puternic marcat de sentimente - sunt alte caracteristici foarte pronuntate ale nativului Scorpion, carora li se adauga o buna cunoastere si constientizare a obiectivelor, mândria si respectul fata de sine.

Nativul Scorpion poate îmbratisa cu succes cariera de cercetator sau de psiholog. Pentru el, moartea si învierea nu sunt simple figuri de stil. Cunoaste atât culmile, cât si abisurile existentei.

Deoarece este permanent sub tensiune, nativul Scorpion poate cadea usor în extreme. Atitudinea lui fata de ceilalti este marcata de neîncredere. Poate fi viclean, razbunator, agresiv, încapatânat si exagerat de gelos.

love struck
Eu sunt berbec
kiss

| annda a răspuns:

Femeia - Zodia Sagetator:

Este înalta, zvelta, cu picioare lungi si avand ceva de felina în gesturi si în mers. Pare întotdeauna mandra si retinuta, degajand o anume afectare si fiind foarte hotarata în ceea ce face.

Ca sotie e foarte agreabila, fara a fi însa o femeie de interior. Uneori poate deranja un sot mai posesiv prin preocuparile sale exterioare, nu neaparat foarte multe, dar constant mentinute.

Daca nu se simte apreciata la justa ei valoare îsi va revendica fara întarziere dreptul la relatiile conjugale mai bune si mai echilibrate. Cu timpul, nefericirea îi poate accentua unele trasaturi negative.

Va fi întotdeauna o buna prietena, sociabila, vesela, avand însa si frecvente caderi în melancolie si usoara izolare. Îi plac complimentele si aprecierile pe linie profesionala si îsi va directiona o mare parte din forte pentru obtinerea unui loc bun în ierarhia sociala si la serviciu.

Este indicat sa nu i se încalce libertatea si spiritul de independenta, caci nu poate suporta acest lucru si va deveni foarte combativa. Într-un anume sens, dincolo de planul ratiunii ei limpezi, este naiva si poate face greseli grave în probleme mai serioase.

Îsi pastreaza tineretea fizica si spirituala pana la varste foarte înaintate, si din acest punct de vedere are un aer inocent de femeie-copil. Spiritul camaraderesc îl transfera si în relatiile materne, fiind o adevarata prietena pentru copiii sai (ca si tatal-sagetator, dealtfel). Uneori are tendinta de a-i rasfata si în acest caz va fi plina de surprize placute.

Este, fara a straluci, o buna bucatareasa, cu un meniu destul de variat. Barbatul care îi trebuie este unul suficient de cult si de dinamic, ea detestand închistarea si inactivitatea si avand nevoie de cineva cu care sa opereze în permanenta schimbari în modul ei de viata, în ansamblul mobilierului caminului si în alte activitati.

Se casatoreste ori foarte devreme, ori foarte tarziu (sau ramane singura) si acestea din cauza nesigurantei si vulnerabilitatii sale în problemele serioase de care era vorba mai sus.

Ca si barbatul Sagetator, femeia Sagetator tine mult la libertatea sa si adesea prefera legaturile sentimentale unei relatii legalizate. In acelasi timp, daca intalneste marea dragoste, femeia Sagetator stie sa fie pasionala si posesiva si nu tolereaza infidelitatea partenerului.

| Elena97M a răspuns:

Nativul din zodia Sagetator este prietenos, pasionat, tolerant, îi place libertatea si aventura. Poate fi extravagant si necioplit. Nativul Sagetator este calauzit de idealuri, pâna când se hotaraste sa se retraga într-o pozitie sociala sigura. E amabil, deschis, optimist. Poate fi, însa, si extrem de arogant.

Succesele nativului Sagetator se datoreaza atât intuitiei, cât si disponibilitatii de actiune si mobilitatii. Talentul sau organizatoric e remarcabil. E neclintit în principiile sale fundamentale, care sunt adevarul si dreptatea. Nativul Sagetator e un luptator cinstit, care iubeste sportul si natura, marinimos fata de sine si fata de ceilalti.

Soarele prost aspectat indica sentimente divergente si un amor propriu exagerat si foarte usor de lezat, trasaturi care duc la toane, la exagerare sau la autoamagire. Nativul Sagetator mai înclina spre capriciu, risipa, fanfaronada si speculatie.

Am eu o prietena in zodia Sagetator care de cand o stiu eu ii place culoarea albastru.
----------> Culorile zodiei Sagetator: albastru, bleumarin

| alma a răspuns:

Eu sunt zodia sagetator si ma regasesc foarte bine in raspunsul dat de ang3l_or_d3v1l.La revedere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatul: barbatul din acest semn se distinge mai ales prin silueta si prestanta sa atletica. Este viril si sportiv, foarte sigur pe el. Cu toate ca este profund legat de independenta si libertate, deseori doreste sa intemeieze o familie, reusind in general, foarte bine. Se comporta generos ca sot si tata. Nu-si nesocoteste niciodata sentimentele. Fidelitatea nu este calitatea sa principala dar rareori aventurile sale pun in pericol armonia caminului. Simte nevoia sa fie felicitat, caci este vanitos si sensibil la complimente.

Femeia: in general, femeia nascuta sub semnul Sagetatorului este inalta, zvelta, cu picioare lungi si miscari feline care denota o anumita ingrijorare. Adora independenta si suporta greu tirania unui barbat. Ii place sa fie admirata de sotul ei si cere o iubire neconditionata. Ea este sensibila la admiratie si omagii. Femeii din Sagetator ii place sa fie eleganta, culorile preferate sunt vii si luminoase: apreciaza in mod deosebit rosu carmin si bleu.

Sanatatea: persoanele nascute sub semnul Sagetatorului sunt supuse unor tulburari de origine nervoasa si caderilor. Punctele cele mai sensibile din organismul lor sunt picioarele, bazinul, ficatul si gatul; ochii si epiderma sunt vulnerabile, sistemul muscular le produce griji, datorita nervului sciatic si unui pericol de arterio-scleroza.

Caracter: in general, nativul este amuzant, simpatic, mereu in miscare. Nu va renunta pentru nimic in lume la libertatea si independenta sa, nici chiar in numele dragostei. Are o intuitie foarte rapida. Caracterul sau vesel si optimist il face un prieten perfect, caruia poti sa i te adresezi in orice moment si in orice imprejurari. Are un dezvoltat simt al dreptatii si datorita pasiunii pentru adevar, frizeaza uneori nepolitetea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratello e sagetator... ii place sa pescuiasca, sa mearga cu cortul, are prieteni adevarati, inca de pe vremea liceului...
simtul aventurii, simtul umorului... iute la manie laughing doar e frate-miu laughing

| crazy_girl a răspuns:

Http://www.acvaria.com/astro-zodia_sagetator.php?p=astrologie
acolo vei gasi absolut tot despre zodia ta.eu sunt berbec