| Ioanamaria2009 a întrebat:

Ce părere aveți despre aceasta poezie?
" Înăuntrul meu, undeva in adâncuri
Tânguiri sacre imi musteaza conștiința
E un dezechilibru
Între mine și suflet
Încep sa ma pierd
Nu ma mai simt
Nu mai gândesc
Viața-mi desenează amarul
In amintiri destrămate te văd
Dar nu te văd pe tine
Acela nu esti tu
E o Nebunie "
Sa continui sa scriu? Aveți ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Endoryus a răspuns:

Imi aduci aminte de ceva, stai sa caut.
I am the pain you desired.
I am the hurt you felt.
I do not feel love.
I do not feel regret.
I feel agony.
I feel pained.
I am your only friend.
I am your only shadow.
I am the only one who stayed.
I am your only emotion.
I am there for you.
I am hate.
Asta era. Nu trebuie sa aiba rima sa sune bine. Daca iti place ce faci, continua. Nu intreba pe altii pentru ca restul mereu te vor trage in jos.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Frate, da pune si tu un semn de punctuatie pe undeva, ca nu are nici o noima!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să continui, să scrii mai multe pe zi!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mie imi place. Nu vad rima, dar tot imi place.

| sofisis a răspuns:

Mie nu imi place. Imi pare o insiruire fara sens de ganduri.
DAR nu trebuie sa faci lucrurile dupa cum vor altii. Critici vor exista mereu. E important sa faci ce iti place si ce te face fericita

| siriusblack98 a răspuns:

N-are rima dar imi place.Nu stiu daca e de vina berea pe care o beau in timp ce scriu asta sau altceva dar imi place.

| CleanHeart a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa continui fiindca se vede cu ochiul liber ca esti pasionata sa scrii poezii happy
Bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| antonimilk a răspuns:

Desigur, continua.
Fiecare gând și fiecare cuvânt pleacă de la un sentiment trăit.
E păcat să renunți daca ai început. Eu sunt fericit când citesc rânduri, texte făcute de noi.

Și nu renunța daca nu suna bine. Mie mi se întâmpla să termin o poveste, un cântec și după săptămâni bune.
Când am o idee încerc să o transcriu pe note. Cât se poate mai repede.

Depinde. Ce fel de sfaturi?
Ascultați vocea interioara.