| nimic pt nimeni a întrebat:

Ce parere aveti despre adventisti de ziua a saptea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere buna! sunt oameni care se roga Lui Dumnezeu, care traiesc frumos. Nu sunt o secta cum s-a spus mai sus...Eu cunosc cateva persoane adventiste si sincer ma impresioneza credinta si modul lor curat si frumos de a trai! Si mai cred ca fiecare are dreptul sa se roge lui Dumnezeu cum simte!

12 răspunsuri:
| Klara a răspuns:

Pocaiti? NU, niciodata straight face

| cristiancristir a răspuns:

O secta la fel de infecta ca toate celelalte. Oameni disperati dezamagiti de viata si fara sperante cauta sprijin in profitori din astia.

| nimic pt nimeni explică:

Dar @cristiancristir de ce crezi ca e o secta profitoare... ceilalti km st? care e diferenta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca adventisti sun niste profitori asa cum a zis cristiancristir poate ca o sa ziceti ca mint pentru ca sunt si eu un adv si pentru cei care nu cred sa i. a id. u asta god_is_good90 si eu am respunsurile pentru nelamuririle voastre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aparent par foarte draguti si amabili. De fapt sunt niste profitori, profita de cei saraci carora le spala creierul cu aberatiile lor. Se folosesc de biserica pentru a-si aranja ei afacerile etc (vorbesc de cei mai mari ). Eu am cunoscut astfel de oameni, i-am vazut certareti, amenintand oamenii intr-un mod penal. Rusine sa le fie, au un tupeu fantastic. Au senzatie ca le revine lor totul, sunt oameni fara bun simt, fara nici un D-zeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este! adventistii sunt oameni normali! eu nu fac parte dintre ei, doar ca ...cunosc pe cineva, un prieten care m-a facut sa inteleg...ca si ei sunt tot oameni si se roaga la fel ca noi pentru sufletul lor, asa ca, nu mai faceti diferente.in fond.este un pacat!"iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

St niste oameni cu suflet bun care cred in D-zeu...nu au cum sa fie profitori pentru ca nu au dupa ce si dupa cine sa profite...nu avem dc sa-i judecam pentru ca ortodoxii st niste oameni rai(st si excepti dat f putine)ei se ajuta intre ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce bine ar fi fost ca Eva sa nu manance din fructul pomului cunostintei binelui si raului, ca astazi nu ne mai contraziceam noi atata, nu mai ziceam ca ortodoxi sunt rai, ca adventistii sunt profitori, ca aia sunt asa, ca ailalti asa.Ar trebui sa mergeti sa citi in biblie la inceput si sa vedeti cum a creat Dumnezeu omul.
La creat liber, nu l-a facut adventist, nu l. a facut ortodox, l. a facut OM. Si oamenii ar trebui sa se iubeasca intre ei, sa fie ajutatori unul cu altul.Pavel spune:"...si in final va ramane credinta nadejdea si dragostea dar cea mai mare este dragostea.

| spyrydush a răspuns:

Bineinteles nu sunt o secta ci doar niste oameni care se inchina lui Dumnezeu si care doresc sa-i slujeasca cu adevarat

| adyady54 a răspuns (pentru spyrydush):

Ei vor sa fie luati in cer! Acesta este adevarul! Ortodoxi mai zic ca ei sunt curati pentru ca Isus a inviat DUMINICA DAR NU-I ASA! De ce n-a inviat sambata? Pentru ca era sabat :cum este la adventisti.