| ContDOARdeINTREBARI a întrebat:

Ce parere aveti despre adventisti?

Răspuns Câştigător
| scaiete a răspuns:

Un cult religios care isi respecta religia si ziua de odihna si se abtin de la multe lucruri pe care noi ordodoxi trecem peste ele cu nepasare

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Niste oameni ca toti oamenii care au o religie diferita. La fel ca si catolicii, musulmanii, budhistii etc. In mod cert, au tot 2 maini si 2 picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce conteaza religia? eu cred ca nu, ei cred in Dumnezeul lor noi in al nostru si viata merge inainte.In fond toti suntem oameni, si ar trebui sa se respecte religia fiecaruia dintre noi.

| cata2387 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei cred in Dumnezeul ca si noi, si noi si ei credem in Isus la fel ca toti crestinii de pe pamant.Tot Biblia pe care o ai tu acasa o au si ei nu au coranu sau alte nebunii numai ca ei au alte reguli.Nu au icoane,nu se inchina,se boteaza la adolescenta sua cand o fi,si tu te poti boteza dar dupa ce iti fac un instrctaj relegios,traiesc curat si prietenos dar eu iti zic sa stai in banca ta ca daca ai intrat la ei in relegie adio tigari,bautura,cazino,cluburi, femei, vagabonteala ETC nici la TV nu prea se uita, Religia adevarata e cea ortodoxa, la mormantul lui Isus Hristos sunt preoti ortodocsi si numai lor le vine lumina sfanta an de an de la Dumnezeu, dar degeaba esti ortodox daca nu esti credincios.Toti suntem crestini sau credem in Isus ca mantuitor si ca fiu al Lui Dumnezeu cu exceptia Asiei incluzand Turcia si partea de nord a Africii si alte regiuni mai mici.Cisteste si u despre religii sai stie ce e in lume