| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre cei care parctica Karate?

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Una buna. este un sport frumos.si destul de nobil!
daca as putea sa dau timpul in urma.m-as fi apucat si eu de karate cand eram mic!

| yellowalien a răspuns:

Am o parere buna despre orice persoana care practica un sport. Cat despre karate, te ajuta sa iti imbunatatesti autocontrolul, ajuta atat fizicul cat si psihicul. Lucrul la care se gandesc majoritatea parintilor cand isi dau copilul la karate este faptul ca atunci cand se va afla in situatia unui conflict fizic acesta va sti sa se apere, insa sportul in cauza este mult mai mult decat atat. Il recomand cu caldura, chiar daca eu din pacate nu am avut ocazia sa-l practic.

| elasexygagica a răspuns:

Sunt super bunocilove struck

| Change a răspuns:

Foarte buna...IMi plac persoanele care practica karate sau orice este legat de sport(decat sa stea in fata calculatorului este mult mai sanatos sa faca ceva de acest gen).

| Pumba a răspuns:

Eu practic karate de ceva timp. si pot spune ca m-au schimbat foarte mult. m-au facut un om mai calm si mai cumpanit din punct de vedere psihic dar mi-au redat si un corp foarte frumos si echilibrat. ceea ce cred ca isi doreste fiecare om.

| Anon352 a răspuns:

Pai e un sport foarte frumos...si pentru fete si baieti...nu inseamna ca sunt batausi inseamna doar ca au o minte superioara.

| AnnyMaryLupy a răspuns:

BUna!happyhappyhappy! am o parere fff buna pentru ca eu mi-am dorit mereu sa merg la karate...dar din pacate nu am avut sansasadsadsadsad. parerea mea este ca daca praktici karate este un lucru in plus pentru viata, deoarece te poti apara mai bine in cazuri de urgenta... Sper ca te-am ajutat cu cevatongue! Ceauhappyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma simt madara pentru ca sunt karatista am reprezentat bacaul intr-o competitie nationala din bpazate amiesit de locul 3 crying eh au fost 76 de concurenti ( la categoria mea; p) deci a 3 din 76 cred ca e destul de bine; p.