| loveanddreams a întrebat:

Ce parere aveti despre cei care sunt impotriva proiectului Rosia Montana? eu zic ca acestia au luat o decizie pripita deoarece atata timp cat o multime de oameni vor avea din nou un loc de munca si istoria Romaniei va fi conservata nu inteleg de ce sunt impotriva

Răspuns Câştigător
| Florin123456789 a răspuns:

Sunt impotriva acestui proiect pentru ca:
-se distruge o comunitate de oameni care vor fi dezradacinati si dusi care pe unde;
-zona va fi poluata cu CIANURA, care va rade tot mediul natural;
-sunt bani foarte putini pentru zacamintele de aur care mai exista;
-locuri de munca vor fi doar pentru 15 ani;
-trebuie sa lasam si urmasilor nostri ceva, nu papam noi tot.